вул. Космічна, 21, 1-й під’їзд, 4-й поверх, м. Харків, 61145.
Україна

Міжнародний день чистих берегів проведено у Харківському МУВГ

В управлінні 21.09.2019 р.:

  • Працівники апарату управління прибирали територію прибережної смуги Підборівського кар’єру в с.Безлюдівка;
  • Працівниками Леб’язької ЕД приводилась в належний санітарний стан територія прибережної захисної смуги річки Сіверський Донець поблизу Лебязької НС та місць традиційного колективного відпочинку мешканців с. Леб’яже Чугуївського району. Також працівники дільниці здійснювали прибирання прибережної захисної смуги Печенізького водосховища біля Печенізької ГНС (смт. Печеніги) та Мартівської НС (с.Мартова Печенізького району);
  • Працівниками Трав’янської ЕД приводилась в належний санітарний стан територія прибережних захисних смуг Трав’янського та Муромського водосховищ (с. Липці та с.Веселе Харківського району). Працівниками дільниці була розчищена територія поблизу джерела Муром та покращений його естетичний вигляд;
  • Працівниками Красноградської ЕД приводилась в належний стан прибережна захисна смуга річки Берестова обабіч ГНС ЗС «Красноградська овочева фабрика» на території Красноградського району. Також працівниками дільниці прибиралась прибережна територія відкритих каналів поруч з насосною станцією СА-4 та каналу Дніпро-Донбас біля СА-1 Первомайської зрошувальної системи (Зачепилівський район).

Начальник Харківського МУВГ Жук В.М. провів 19.09.20019р. бесіду для студентів та викладачів гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету.

З метою поширення інформації про акцію «Міжнародний день чистих берегів», виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів та залучення місцевих мешканців, учнівської та шкільної молоді до проведення екологічних заходів працівниками управління були направлені відповідні листи.

Такі листи направлялись головам Вовчанської, Зміївської, Красноградської, Люботинської, Чугуївської міських рад, голові Південноміської ради, Мереф’янської міської об’єднаної територіальної громади,  головам Вовчанської, Зачепилівської, Зміївської, Кегичівської, Красноградської, Печенізької, Харківської, Чугуївської районних рад та відповідних районних державних адміністрацій; головам місцевих рад зони діяльності управління (всього близько 150 адресатів).
Управлінням отримані відповіді про проведення різноманітних просвітницьких та екологічних заходів акції від голів Кегичівської та Печенізької районних державних адміністрацій, Вовчанської, Зміївської, Мереф’янскої та Чугуївської міських рад, Кегичівської, Печенізької та Харківської районних рад, органів місцевого самоврядування Вовчанського, Зміївського Кегичівського, Красноградського, Печенізького, Харківського та Чугуївського районів.  

Вовчанський район: Вовчанська міська рада повідомила, що працівниками комунального підприємства «Вовчанськ», студентами Вовчанського технікуму ХНТУСГ ім.. П.Василенка та УЗОЗ «Вовчанський медичний коледж» виконані роботи з приведення в належний стан водних об’єктів району. Комунальним підприємством «Вовчанськ» роботи з розчистки та упорядкування джерел по вул. Фонтанна та вул. М.Старочудного проводяться постійно; здійснений благоустрій підходів до понтонного містка через річку Вовча по вул. Шевченка в м. Вовчанську.Волохівська сільська рада повідомила, що у Волохівському НВК переглянутий запропонований Держводагентством відеоролик, проводяться екологічні заходи. Петропавлівська сільська рада повідомила, що перегляд відеоролику відбувся 20.09.2019р.  в сільській бібліотеці, 21.09.2019р. приводились в належний стан прибережні смуги водойм.

Зміївський район: Інформація про акцію була розміщена на офіційному веб-сайті Зміївської міської ради та її виконавчого комітету з відзначенням особливої важливості проведення цієї події. Згідно листа Лиманської сільської ради, нею були організовані та проведені екологічні акції із залученням молоді, волонтерів, громадськості їз прибирання різноманітного сміття на узбережжях водойм. В Борівській сільській раді до участі в акції з прибирання берегів р.Уди, що протікає на її території, також залучались як учні загальноосвітніх шкіл, так і представники органів місцевої влади, мешканці сіл. 

Кегичівський район: До участі в акції залучились учні всіх закладів загальної середньої освіти. Учні разом із вчителями впорядкували прибережні смуги водойм району від скла, пластику та іншого сміття, переглянули запропонований Держводагентством відеоролік «Я прибрав - твоя черга-2: змінимо майбутнє разом». Також заклади освіти району провели з учнями годину спілкування «Вода – безцінний скарб Землі»,  круглі столи «Чисті береги – чисті річки!», «Щоб з джерела воду пити, його треба берегти», виховну годину «Людина без води – дерево без коріння», ранкові зустрічі «Звільнимо планету від сміття на берегах річок та водойм», виставку малюнків «Бережливе ставлення до річки Берестова» (фото проведення заходів додаються).В листах місцевих рад району також повідомлялось про розчистку ПЗС річок та ставків від сміття за участі шкільної молоді, орендарів земель водного фонду, мешканців місцевих громад в. т.ч.  громадян, які працюють на громадських роботах і стоять на обліку в центрі зайнятості (Андріївська, Парасковїївська, Бесарабівська, Вовківська, Рояківська, Власівська, Медведівська сільські ради району). Власівська сільська рада поінформувала управління, що учнями Власівського ЗНВК та громадськістю, працівниками соціальної сфери прибиралось сміття на р. Берестова. Педагогічний колектив провів з учнями годину спілкування на тему «Негативний вплив забруднення побутовими відходами водойм України». Бесарабівська сільська рада повідомила, що учасниками акції – педагогічними колективом та учнями 5-9 класів місцевого НВК, працівниками органу місцевого самоврядування прибрано понад 500м прибережної зони, зібрано 0,5 куб.м. сміття. Згідно інформації Медведівської сільської ради, з учнями Медведівської ЗОШ та вихованцями Медведівського ДНЗ відбулися різноманітні просвітницькі заходи. Також учні 6-7 класів Медведівської ЗОШ впорядковували узбережжя річки Берестова. В прибиранні ПЗС ставків на території Вовківської сільської ради району приймали участь учні Вовківської ЗОШ І-ІІ ступенів - вихованці гуртка «Юні охоронці природи». Загальна площа прибраної території – 3 га.

Красноградський район: Зорянська сільська рада повідомила, що учасниками акції учнями 5-8 класів Зорянського ЗЗСО прибиралось сміття на узбережжях двох ставків в с.Зоряне. Представниками громади від Красноградського районного центру зайнятості проводились роботи з приведення в належний стан берегів ставків сіл Тищенківка та Веселе. Згідно інформації Піщанської сільської ради в Піщанському НВК в рамках екологічної хвилинки учнями 5-7 класів був переглянутий запропонований відеоролік, учнівська молодь за рішенням ради старшокласників (учні 8-10 класів) прийняли участь в акції «Розчисти джерело». Орендарі ставків та небайдужі мешканці сіл були залучені до очищення від різноманітного сміття прибережних смуг ставків.

Печенізький район: Районна рада повідомила, що в закладах середньої освіти був організований перегляд запропонованого Держводагентством відеоролику та його обговорення серед учнів. До прибирання узбережжя Печенізького водосховища долучились учні КЗ «Мартівский ліцей», берегів річки Гнилушка - учні Артемівського НВК Печенізького району. Учнівська молодь, представники органів місцевого самоврядування також долучались до акцій по прибиранню сміття  по берегам р.Сіверський Донець на території району, про що повідомила управління Печенізька РДА.

Чугуївський район: Як повідомила Чугуївська міська рада, у вересні на території міста проводилась акція «Міжнародний день берегів річок морів та океанів».  Виконані роботи з прибирання несанкціонованих звалищ сміття, в т.ч. й на берегах р. Сіверський Донець в межах м.Чугуєва (за власний кошт підприємств та організацій міста). Інформація про акцію була розміщена на офіційному веб-сайті Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету.В Зарожненській сільській раді проведені заходи з упорядкування джерела в с.Тетлега по вул. Дачній; в бібліотеці-філії  21.09.2019 року була проведена інформаційна бесіда з читачами «Міжнародний день чистих берегів»; в НВК проведена класна година з учнями старших класів «Змінимо майбутнє разом», а з учнями молодших класів організовано виставку малюнків. Громадська організація «Студенок» 22.09.2019 року провела толоку з прибирання берегів ставку, який знаходиться на території Кам’яноярузької сільської ради за межами населених пунктів. Учні Тернівського НВК прийняли активну участь в прибирання берегів річки Роганки та озера Белищево

Мерефянська міська рада: Учні закладів освіти Мереф’янської міської об’єднаної територіальної громади взяли участь в проведенні акції «Міжнародний день чистих берегів річок та океанів». Очищалось від сміття узбережжя річки Мжа.

.

Коментарі закриті.