Науково-практичний семінар за темою: «Сучасна грунтовно-рослинна діагностика–ефективний засіб підвищення рентабельності агровиробництва»

18 серпня 2017 року в сел.Дослідне Чугуївського району Харківської області був проведений науково-практичний семінар за темою: «Сучасна грунтовно-рослинна діагностика–ефективний засіб підвищення рентабельності агровиробництва». Організатор проведення семінару – Національний науковий центр «Інститут грунтознавства та агрохімії ім.О.Н.Соколовського» (директор – Балюк Св’ятослав Антонович, академік НААН, доктор с.-г наук.

В роботі  семінару прийняв участь директор Департаменту агропромислового розвитку  Харківської ОДА Нездюр Олександр Володимирович, представники  Чугуївської РДА, Харківського Облводресурсів, Держгеокадастру в Харкіській області, вчені Інституту грунтознавства, представники заводів- виробників мінеральних добрив та захисту рослин з міст Дініпропетровськ, Київ,  Суми  а також агровиробники. Всього в роботі семінару прийняло участь понад 100 учасників.   Робота семінару складалась з двох частин –пленарної та польової.

В пленарній частині семінару  були доповіді про значення грунтово-агрохімічного обстеження  для ефективного землекористування. Агровиробникам були надані конкретні пропозиції по проведенню цих робіт, наведені економічні обгрунтування виконуваних робіт. Учасники семінару озйомились з  новими  методами  аналізу грунтів – прибори SoiLCares виробництва Нідерланди. Заводами-виробниками були представлені мінеральні добрива, мікроелементи , біологічні та хімічні методи захисту посівів.

В польовій частині семінару на демополігоні ДП ДГ «Граківське» ННЦ «Інститут грунтознавства та агрохімії ім.О.Н.Соколовського» були представлені ділянки з застосування різних видів добрив та різних регуляторів росту та захисту рослин. З допомогою портатитвних засобів були продемонстровані експерс- діагностика азотного живлення рослин ( прибор хлорофіл-метр)  та вмісту поживних речовин в грунтів з допомогою портатавногосканера  SoiLCares. Учасникам семінару був представлений демонстраційний політ дистанційно-пілотованого літального апарату. На грунтовому розрізі глибиною 2,0 м були  надані роз’яснення про природні можливості черноземів в забезпеченні рослин елементами живлення та вологою.

В кінці роботи семінару були підведені підсумки його роботи та обмін думками серед учасників семінару. Було відзначено практичне значення проведеного науково-практичного семінару.

Інформація взята з офіційного сайта Національного наукового центра "Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського"

Коментарів поки немає

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ви повинні бути Увійшли в чтобы оставить комментарий.