вул. Космічна, 21, 1-й під’їзд, 4-й поверх, м. Харків, 61145.
Україна

Оренда водних об’єктів

Про спрощення процедури оренди водойм

Чи знаєте ви, що близько 30 тис. водних об’єктів використовуються без договору оренди водного об’єкта, і відповідно щорічно місцеві бюджети загалом недоотримують орієнтовно до 60 млн. грн. за таку оренду?

Все це зумовлено ускладненою процедурою оформлення правовстановлюючих документів при користуванні водним об’єктом та земельною ділянкою навколо нього (укладання двох договорів: договір оренди водного об’єкта (водний простір і дно) та договір оренди землі (земля навколо водного об’єкта).

Які шляхи вирішення цієї проблеми? Про це сьогодні розповість наша рубрика #водні_нормотворці.

У серпні минулого року групою народних депутатів нового складу Парламенту зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками» (реєстр. № 0853 від 29.08.2019).

Законопроєкт має свою історію проходження та доопрацювань у Комітетах Верховної Ради, які відбувалися спільно з Держводагентством і станом на сьогодні його вже схвалено у першому читанні та підготовлено до розгляду у другому читанні.

Цим законопроектом зокрема передбачено:

передачу в оренду водних об’єктів на підставі договору оренди землі в комплексі із розташованим на ній водним об’єктом за новим Типовим договором і право користування земельною ділянкою навколо водного об’єкта оформлюється за тим же договором.

Держводагентство підтримує норми цього законопроєкту, адже його прийняття спростить процедури оформлення права користування водними об’єктами, виведе з тіні фактичних користувачів водних об’єктів та у результаті збільшить надходження до місцевих бюджетів від використання водних об’єктів.

Чекайте на наші нові публікації рубрики #водні_нормотворці, в якій ми і далі інформуватиме вас про наші напрацювання у нормативно-правовій площині.

З 01.01.2015 року, в зв'язку з набранням чинності Закону України від 28 грудня 2014 року № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» орендна плата за водні об'єкти, що надаються в користування на умовах оренди сплачується відповідно:

Стаття 64. Склад доходів бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад";
пункт 32) орендна плата за водні об'єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди районними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами, яка зараховується відповідно до районних бюджетів, бюджетів місцевого самоврядування.

  Стаття 66. Склад доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів
частина 1 пункт 15) орендна плата за водні об'єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями, яка зараховується відповідно до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів.

Стаття 69. Доходи бюджетів міст районного значення, сільських, селищних бюджетів
частина 1 пункт 15) орендна плата за водні об'єкти (їх частини), що надаються в користування на умовах оренди місцевими радами, яка зараховується відповідно до бюджетів місцевого самоврядування.

РАХУНКИ ЗА ОРЕНДУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ

РАХУНКИ ЗА ОРЕНДУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ2

РАХУНКИ ЗА ОРЕНДУ ВОДНИХ ОБ'ЄКТІВ1